Background 1 3

Stravenkový paušál je možnost, která se nevyplácí

Zjistěte, proč stravenky zůstávající nejoblíbenějším zaměstnaneckým benefitem

stravenkový paušál

Zaměstnavatelé mohou od roku 2021 přispívat na stravování zaměstnanců i ve formě tzv. stravenkového paušálu. Funguje to tak, že se zaměstnanci každý měsíc připíše na účtu společně s výplatou určitá finanční částka, která nahrazuje stravenky nebo jiné varianty příspěvku na stravování.

Zní to ale lépe, než jaká je realita.

v čem jsou lepší stravenky než stravenkový paušál?
Group 66

Každodenní oběd je klíčový pro fyzickou i duševní pohodu, výkonnost a spokojenost zaměstnanců. Pokud ale zaměstnanci dostávají místo stravenek stravovací paušál, jen málokterý z nich jej využije tímto způsobem.

Group 5

Stravovací paušál není motivační, nefunguje totiž jako hmatatelný benefit. Výzkumy ukazuji, že do 3 měsíců většinou „splývá“ se mzdou a zaměstnanec ho přestává vnímat jako něco navíc.

Group 68

Nenechte si ujít příležitost obědvat zdarma díky pravidelnému placení Up stravenkovou kartou v rámci programu Up Club Gastro. Za útratu alespoň 220 Kč u vybraných partnerů vám připíšeme 10 bodů. Za 200 bodů získáváte na eStravenku odměnu 220 Kč na zaplacení dalšího oběda!

Group 67

Nezapomeňte využít výhod a slev, které vám vaše stravenková karta otevírá u našich partnerů. Aplikace Můj Up je plná atraktivních nabídek – stačí si jen vybrat, použít při nákupu příslušný kód a užívat si zvýhodněného nákupu.

Chcete se dozvědět více?

Nebo nám pošlete zprávu

Arrow