Objevte udržitelné, zdravé stravování v Beseda Bio, a klidně zaplaťte eStravenkou

Předpokládaná doba čtení: 3 minuty

Podnik jménem Beseda Bio najdete v Rychnově nad Kněžnou. V českém „gulášovém“ kontextu se jedná o „divný“ podnik. V takovém tom sympatickém smyslu. Pokud rádi jíte zdravě, záleží vám na budoucnosti naší země i celé planety, a umíte podpořit lidi, kteří v životě neměli takové štěstí jako vy, zamiřte sem. Nezapomeňte svou kartu eStravenka.

Navštivte Beseda Bio a využijte eStravenka

Rychnovská Beseda Bio je oázou pro vegetariány i vegany

V Beseda Bio třeba dělají pouze obědy. Vaří zásadně bez masa, takže hravě uspokojí chutě vegetariánů, veganů, ba i příznivců raw stravy. Na své si tu díky nabídce bezlepkových jídel (včetně dortů a koláčů) přijdou i ti, kdo trpí alergií na lepek.

Kromě hotových obědových jídel tu (nebo na jejich e-shopu Veg dobroty) nakoupíte i zdravé potraviny s sebou, čaje, bylinky, kosmetiku i ekologické čisticí prostředky. Dáte si tu parádní kávu, čerstvé smoothie, pizzu, dezert. Vše, co lze v ČR vypěstovat, je tu vyrobeno ze surovin od ekologických, lokálních dodavatelů.

Pokud chcete, mezi 10 a 13 hodinou vám oběd dovezou až domů. Klikněte na odkaz a podívejte se, do jakých obcí v Rychnově nad Kněžnou a okolí si můžete jídlo objednat.

„Ten vrchní je nějakej divnej.“ No a co?

V Beseda Bio provozují tzv. integrační sociální podnikání. To je šetrné k životnímu prostředí a má i společenský přesah. Ano, v Besedě nejde jen o zdravé jídlo, ale i o zdraví celé místní komunity. Tak třeba celá třetina zaměstnanců Beseda Bio je z hlediska trhu práce znevýhodněna. Zdravotně, sociálně nebo kulturně.

Všichni tito lidé, kterým život rozdal mizerné karty, tu kromě práce dostávají něco ještě důležitějšího: šanci začlenit se do většinové společnosti a přispět svou troškou ke zlepšení vlastního života i spokojenosti místních obyvatel.

Každou korunou utracenou za zdravé jídlo a nápoje v Beseda Bio tyto znevýhodněné lidi podporujete. A ještě se dobře najíte.

No a když už se ptáte, hned odpovíme: ano, v Beseda Bio berou i eStravenky. Pokud se do Besedy Bio chystáte brzy vyrazit, tenhle článek splnil svůj účel.

A my v Up ČR vám přejeme, ať si návštěvu v Beseda Bio maximálně vychutnáte!

Zajímá vás, jak přistupujeme k ochraně životního prostředí u nás v Up Česká republika? Přečtěte si o našich snahách na webu na stránce Ekologie.

Autor

Innovation Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…