Zdravé dobroty z Bobaji s eStravenkou

Předpokládaná doba čtení: 3 minuty

Opavský obchůdek, bistro a pekárna s tajemným názvem Bobaja láká své zákazníky už víc než 20 let! Neustále zde rozšiřují služby, o které je velký zájem. Tak až budete v Opavě, zastavte se na oběd a pro něco zdravého na zub. Zaplatit můžete svou kartou eStravenka.

zdravé dobroty z Bobaji s eStravenkou

Pokud máte rádi zdravé jídlo a eko produkty, neměl by vás minout projekt s tajuplným názvem Bobaja. Obchůdek sídlí na náměstí Osvoboditelů v Opavě.

Prodejna zdravé výživy, bistro i pekárna

Bobaja vznikla v roce 1991 a byla dokonce první prodejnou zdravé výživy v Opavě! Původně malý krámek se postupně rozšiřoval o bistro, pak i o vlastní pekárnu. Nejdříve chodili lidé pro rady ohledně alternativního stravování a zdraví, zákazníků přibývalo. Čím dál častěji obchůdek navštěvovali i běžní lidé, kteří zdravotní problémy neměli, ale zamýšleli se nad životním stylem a jídelníčkem. Zájem o zdravější způsob života byl velký.

Dnes prodejna nabízí velký sortiment zdravých potravin, na své si přijdou i vegani, vegetariáni a milovníci raw a fair trade potravin. Najdete zde i chlazené a bezlepkové výrobky, eko kosmetiku a eko drogerii. V bistru vaří každý všední den bezmasé polední menu, v pekárně pečou vlastní celozrnné pečivo převážně ze špaldové mouky. Oblíbenými stálicemi jsou špaldový chleba, jablečný závin a plněné taštičky. Sortiment ale rádi obměňují. V Bobaje provozují také oblíbené sezónní okénko, kde v létě nabízí vyhlášenou zmrzlinu z lokálních surovin (z mléčných výrobků ze zemědělského družstva Hlavnice a bio ovoce z Vitaminátoru v Sosnové), vaří bio kávu a pečou palačinky s vlastními džemy. A v zimě si zde můžete dát i poctivý svařák z biovína.

Sází na bio a udržitelnost

V Bobaje mají rádi vše eko, bio a udržitelné. Vaří z kvalitních surovin, upřednostňují místní zdroje, spolupracují s ekologickými zemědělci, farmami a pěstiteli bio zeleniny a ovoce.

Lokální potraviny bývají totiž čerstvější, výživnější a pro strávníka nejpřirozenější. Nezanedbatelná není ani jejich uhlíková stopa, která je o poznání menší, než u ovoce a zeleniny z druhého konce planety. Bio potraviny navíc nejsou zatíženy chemií, syntetickými hnojivy a pesticidy. Obsahují také více živin a pro naše tělo i celý ekosystém jsou příznivější.

V Bobaja zaplatíte eStravenkou

Ať už si do Bobaji zajdete na dobrý oběd nebo pořídíte nějakou zdravou dobrotu v jejich obchůdku, platit můžete s vaší oblíbenou elektronickou kartou eStravenka.

A pokud si rádi doma něco zdravého občas uvaříte, inspirujte se na jejich webu www.bobaja.cz, kde najdete i spoustu zajímavých a zdravých receptů.

Zajímá vás, jak přistupujeme k ochraně životního prostředí u nás v Up Česká republika? Přečtěte si o našich snahách na webu na stránce Ekologie.

Autor

Innovation Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…