S mlékem nebo bez? 3 tipy na skvělou kávu

Předpokládaná doba čtení: 3 minuty

Ne, ten věčný spor, zda mléko do kávy patří nebo ne, řešit nehodláme – každý podle své chuti. Místo toho vám dnes doporučíme 3 partnery Up, kde si na kávě opravdu pochutnáte. A nemusí zůstat jen u kávy, klidně k ní přidejte něco dobrého na zub. Když totiž platíte výhodněji díky kartě eStravenka, máte o důvod víc si dopřát.

káva s mlékem nebo bez snadno s kartou eStravenka

Costa Coffee: Propijte se ke kávě zdarma

Kávu v této síti kaváren s kořeny ve Velké Británii připravují ze směsi zrn Mocha Italia, kterou si navíc praží sami – jistě proto, aby měli dohled nad celým procesem přípravy a za kvalitu mohli strčit ruku do ohně, nebo spíš do mlýnku na kávu. Naštěstí to není potřeba. Jako milovníci kávy tento důraz na kvalitu jistě oceníte.

Tuto síť kaváren asi není třeba více představovat, na některou z 59 provozoven rozesetých po celé ČR jste už jistě narazili. A pokud náhodou ne, náš vyhledávač pro vás najde tu nejbližší.

Kávu si v Costa Coffee vychutnáte ve třech velikostech., od malé přes střední až po velkou. Výborné jsou tu i limonády a ledový čaj. A pokud budete mít ještě „místo“ na něco dobrého, k jídlu vám nabídnou čerstvé sendviče, panini, saláty, dorty nebo muffiny. Je prostě poznat, že ani při výběru jídla Costa Coffe nezapře své britské kořeny.

Starbucks: Na kávu k mořské panně

Tu můžete vidět ve slavném logu této celosvětové sítě populárních kaváren, která se během let stala bez přehánění ikonou. Dát si kávu ve Starbucks (anebo si tamtéž koupit pro domácí přípravu) je něco jako vyjádření „amerického“ životního stylu.

Kromě kávy na všechny možné způsoby (často inovativní, například „halloweenské“ dýňové latté) si tu pochutnáte na klasickém kavárenském menu: muffiny, sendviče, dezerty nebo třeba čerstvě rozpečený croissant jsou skvělými parťáky pro nápoj, který si odnášíte v typickém hrnečku.

Pokud zvolíte ten největší s obsahem něco přes půl litru, „chvilka“ nad kávou se ve Starbucks může docela příjemně protáhnout. Kam spěchat?

Kavárna Slavia: Ke kávě panoramatický výhled zdarma

Jen pár kroků od Vltavy a Národního divadla sídlí legendární podnik, který se svého času stal neoficiálním centrem pražské bohémy i uměleckých a intelektuálních kruhů. Rádi a pravidelně sem chodívaly osobnosti typu bratří Čapků, Ferdinanda Peroutky, Jana Wericha, Jaroslava Seiferta nebo malíře Jana Zrzavého, o desítkách slavných herců nemluvě.

Svého ducha si kavárna Slavia podržela dodnes. Přesto, že dnes tu narazíte na turisty z celého světa, atmosféra se příliš nezměnila. Na návštěvníky ze zdi stále shlíží Piják absinthu a výhled z oken kavárny přes Vltavu na panorama Pražského hradu je zážitek sám o sobě. Vy ho ale můžete ještě vylepšit místní výbornou kávou nebo něčím ostřejším, výběr nápojů je ve Slavii opravdu pestrý.

Přidejte bohatou nabídku snídaní až do 14.00 hod., skvělou kuchyni nebo nabídku dezertů a zmrzlinových pohárů, a pochopíte, proč se sem tolik lidí tak rádo vrací. Tipujeme, že ani vy nebudete výjimkou.

Se eStravenkou si svou kávu užijete ještě o kousek víc. A je přitom jedno, jestli ji máte rádi s mlékem nebo bez. Přejeme příjemný zážitek!

Autor

Innovation Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…