Řecko v Ostravě | eStravenky místo letenky

Největší řecké delikatesy si můžete vychutnat, aniž vytáhnete paty za hranice. A jestli jste z Moravskoslezského kraje, výhoda pro vás – vyhlášenou řeckou restauraci Knossos totiž najdete v centru Ostravy. Díky autentické domácí kuchyni i atmosféře se jistě budete cítit jako na zasloužené dovolené. Stačí jen místo letenky využít stravenky.

mailing predel 800x220 3

Řekové bez moře

V Moravskoslezském kraji je řecká komunita už po desetiletí velice početná. Po skončení řecké občanské války 1948-9 přišlo do tehdejší ČSSR přes 12 000 řeckých emigrantů, kteří vyměnili řecké ostrovy za bezpečí evropského vnitrozemí. Kromě tradic s sebou přinesli i původní řeckou kuchyni. A to je skvělá zpráva, pokud milujete souvlaki, tzatziki a samozřejmě ouzo.

Výkladní skříň řecké kuchyně i kultury

V restauraci Knossos udělají vše, abyste se cítili jako v sedmém neb… jako bohové na Olympu.

I když se zastavíte jen na polední menu, můžete počítat s domácí řeckou kuchyní za bezva ceny. K polévce si vyberete ze 3 hotovek. V příjemném interiéru se budete cítit pohodlně a přirozeně. Pokud bude hezky, určitě využijte zahrádku, ať je dojem dovolené ještě živější.

Restaurace Knossos vám kromě gastronomie umožní zažít i něco z řecké kultury a životního stylu. Pokud se zastavíte večer, dost možná zažijete pravý hudební řecký večírek s tancem a živou hudbou.

No a co se týká nabídky jídel a nápojů, čekejte řeckou resp. středomořskou klasiku. Z tradičních jídel doporučujeme např. musaku, zapečené hovězí či jehněčí maso, nebo typické řecké špízy a další dobroty. Na své si přijdou i milovníci mořských plodů. Samozřejmostí je široká nabídka vín, nealko nápojů i destilátů (včetně ouza) a originální řecká káva.

Místo hotovosti zaplatíte eStravenkou

Ta je, jak už víte, vaší novou „letenkou“ do všech možných gastronomických destinací, co jich v Čechách i na Moravě je. V Knossu zaplatíte bez problémů kartou i papírovými stravenkami. Tak si je hlavně nezapomeňte doma.

A jestli vás zajímá, jak může vypadat vaše příští řecké menu, stačí kliknout na tlačítko. Jen pozor, aby se vám ihned nezačaly sbíhat sliny.

Autor

Innovation Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…