Pořádná porce zdravé energie z Maya’s

Předpokládaná doba čtení: 3 minuty

Příbramská restaurace, ve které si pochutnáte na zdravých, čerstvých a nápaditých jídlech, stojí za návštěvu. Rádi se zde nechávají inspirovat mezinárodní kuchyní a saláty zde hrají prim. Platit můžete navíc s elektronickou stravenkovou kartou eStravenkou.

stravenková karta eStravenka a restaurace Maya´s

Pokud se ocitnete v Příbrami a jste milovníci zdravého a čerstvého jídla, nenechte si ujít návštěvu restaurace a salátového baru Maya’s. Sídlí na ulici Edvarda Beneše a každý všední den zde připravují fresh, lehké a lahodné pokrmy, které dodají potřebnou dávku energie a živin.

Na čem si v Maya’s pochutnáte?

Ve všední dny zde můžete vybírat vždy z několika druhů polévek. Hlavní nabídka jsou pak čerstvé saláty, ke kterým se podává dresing vždy zvlášť, aby bylo jídlo co nejčerstvější a křupalo. V nabídce jsou vegetariánské verze, pro milovníky masa jsou pak varianty s trhaným hovězím, kuřecím, prosciuttem nebo třeba s tuňákem. Saláty jsou různé, od lehkých zeleninových, až po vydatnější obědové varianty s těstovinovým základem.

Pokud jste navíc milovníci mexické kuchyně, tak paráda! Jste na správném místě. Občerstvit se můžete třeba lahodným burritos (plněná tortilla s rýží, trhaným hovězím, goudou, čedarem a mixem salátů), výběrem z několika druhů wrapů nebo typicky mexickým quesadillas, což je opečená tortilla s náplní.

Mezi místní top patří i oblíbené bowls, což jsou vyvážené misky s basmati rýží, zeleninou, omáčkou, případně s masem a lahodným salátkem. Milovníci „klasiky“ si pak pochutnají na boxících, ve kterých najdou pečené brambůrky grenaille (známé i pod označením „zámecké brambory“), salát, dresing a dle chuti třeba obalovaná mozarella, camembert, tvarůžky, ale i trhané hovězí, kuřecí stripsy nebo grilovaný sýr Halloumi. K dokonalosti pak vše doladíte některým ze sedmi druhů lahodných dresingů (oblíbený je třeba arašídový z arašídového másla a kokosového mléka) a přílohovým salátkem.

Sladká tečka musí být, třeba typicky španělská

Za každé pořádné jídlo patří sladká tečka, která dodá energii k trávení a zároveň je i malou odměnou. V Maya’s si můžete dopřát třeba lahodné smažené churros (typické pro španělskou a portugalskou kuchyni) obalované ve vanilkovém či skořicovém cukru a doladěné karamelovou omáčkou. Osvěží a vitamíny dodá některý z fresh džusů.

Placení snadnou zařídí stravenková karta eStravenka

Tak se zastavte pro pořádnou dávku nápadů, chuti a zdraví! Všechna jídla si můžete sníst přímo v restauraci, ale i odnést s sebou nebo využít oblíbený rozvoz. A placení? V Maya’s to zvládnete i s vaší oblíbenou stravenkovou kartou eStravenka.

Zajímá vás, jak přistupujeme k ochraně životního prostředí u nás v Up Česká republika? Přečtěte si o našich snahách na webu na stránce Ekologie.

Autor

Innovation Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…