Oslavte Den frappé kávou s eStravenka

Předpokládaná doba čtení: 3 minuty

Den frappé letos připadá na sobotu 7. října. Oslavte ho s námi ve skvělých kavárnách, které vám dnes představíme. A nemusí to být jen „frapéčkem“. Na lahodnou kávu si můžete zajít třeba do Imperial Café, Costa Coffee nebo do Bistra mezi řádky. A zaplatit zde můžete vaší oblíbenou elektronickou kartou eStravenka.

den frappé

Také milujete frappé, osvěžující kávový nápoj s krémovou pěnou? Pak určitě nezapomeňte oslavit Den frappé, který letos připadá na sobotu 7. října. Dejte si „frappéčko“ nebo jiný oblíbený druh kávy podle svého gusta. A netroškařte. Zajděte si na opravdu dobrou kávu do vyhlášených podniků, ve kterých navíc i pohodlně zaplatíte s vaší oblíbenou elektronickou kartou eStravenka. Žijeme jen jednou! Máme pro vás pár tipů, kam na skvělou kávu zajít.

Kavárny a bistra Mezi řádky, které pomáhají

Prvním tipem je síť kaváren a bister Mezi řádky, které mají mimo skvělé kávy i něco navíc. Tím něčím je unikátní sociální rozměr, obsluhovat vás totiž budou usměvaví lidé s handicapem, kteří zde dostali šanci pracovat a žít naplno.

Čeká zde na vás vynikající káva ze šumavské pražírny, výrobky z vlastní řemeslné pekárny, skvělé dezerty a teplé i studené občerstvení. Síť kaváren a bister založila skupina sociálních podniků Etincelle, která podporuje lidi se zdravotním postižením na cestě zpět do života. Síť má pod křídly už 14 provozoven a patronkou organizace je známá spisovatelka Bára Nesvadbová. 

Oslavte Den frappé s oblíbenou Costa Coffee

Druhým tipem je síť kaváren, kterou zná asi každý – Costa Coffee. Za známou značkou stojí italští bratři Bruno a Sergio Costa, kteří vytvořili směs kávových zrn Mocha Italia a prorazili ve Velké Británii. V roce 1981 otevřeli první kavárnu v Londýně a stali se zde prvními prodejci kávy, kteří nabízeli espresso a cappuccino v porcelánových šálcích ve skvělé kvalitě.

V kavárnách Costa Cofee si vychutnáte dokonalou kávu, ať už milujete Latte, Flat White, Cappuccino nebo Espresso. Frappé si zde můžete dát i ochucené vanilkou, karamelem nebo čokoládou. Na své si zde přijdou i milovníci nápaditých káv a různých sezónních variací, samozřejmostí jsou také skvělé dezerty, panini, saláty a sendviče.

Ani Costa Coffee není sociální rozměr lhostejný. Všechny kávy pochází z certifikované produkce Rainforest Aliance, která přispívá ke zlepšení podmínek pěstitelů kávy v zemích třetího světa.

Tu svou kavárnu nebo kávový automat ve vašem městě si najděte přes Costa lokátor.

Stylové Café Imperial

Do třetice naprostá klasika. Stylová kavárna Café Imperial totiž patří od svého otevření v roce 1914 mezi vyhledávané a oblíbené podniky. Kavárna má opravdu unikátní prostory ve stylu art deco s kubistickými a secesními prvky. V současné době ji vlastní známý český šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, takže je to dobrý tip i pro skutečné „fajnšmekry“. Kavárna funguje i jako stylová restaurace s výjimečnou kuchyní a mimo dokonalé kávy si zde pochutnáte i na snídani, skvělém jídle a lahodných dezertech. A ledových káv zde mají několik variant, včetně ledového espressa s Martini.

Autor

Innovation Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…