Oáza zdraví: Vyvážený oběd i kurzy vaření

Předpokládaná doba čtení: 3 minuty

Pokud upřednostňujete zdravá a osvěžující jídla, zastavte se do některé z jídelen a obchůdků se zdravou výživou s názvem Oáza zdraví.  Místní dobroty dodají energii a kdybyste chtěli, naučí vás zde rovnou i vařit! A platit zde můžete s kartou eStravenka.

na zdravý oběd s kartou eStravenka

Víte, co mají společné Česká Třebová, Litomyšl a Svitavy? Jsou tu zdravé jídelny a prodejny zdravé výživy Oáza zdraví. Zastavte se na vyvážený oběd a něco na zub. Zdravé jídlo prospívá tělu i duchu, dodá živiny, energii a působí i coby prevence nejen civilizačních chorob. A to není málo.

Jídelny s fit jídly a prodejny zdravé výživy

Oáza nabízí opravdu pestrou škálu služeb. Ve zdravých jídelnách se každý den skvěle najíte. Čekají vás zde snídaně, svačinky i obědy, které můžete vybírat ze 3 hlavních chodů, 3 druhů pizz a pochutnáte si i na vydatné polévce, dezertech, salátech a pomazánkách. A v letních měsících na oblíbených salátových talířích. Myslí zde i na celiaky a symbolem VS jsou označená jídla, která odpovídají požadavkům na vyváženou stravu. Jídelny můžete navštívit v České Třebové, Litomyšli a Svitavách. A jedna partnerská jídelna je i v Lanškrouně.

V kamenných obchodech se zdravou výživou pořídíte vše potřebné k domácí přípravě zdravých dobrot v bio i nebio kvalitě (zeleninu, mouky, koření i sladkosti). Koupíte zde ale i ekologickou drogerii a užitečné elektro pomocníky do domácnosti, se kterými jde vše skoro samo. V jídelně i obchůdcích si můžete vychutnat poctivé čerstvé pečivo připravované podle vlastních receptur. Vše bez zbytečných éček, dochucovadel, ale také bez mléka a dalších živočišných produktů. Každý den zde dostanete také oblíbený kváskový chléb ze spřátelené pekárny v Chornicích.

Naučíte se vařit a vyladíte životní styl

Dát si něco dobrého v restauraci nebo obchůdku se zdravou výživou je jedna věc, ale každodenní domácí vaření věc druhá. Vaření doma ze základních surovin je jedna z nejlepších věcí, co pro sebe můžete udělat. Právě proto se majitelé Oázy se rozhodli, že své návštěvníky naučí vařit i v době, kdy mají zavřeno.

Kurzy vaření jsou zaměřené na praktické zvládnutí postupů zdravého vaření. Příprava vyvážené stravy může být totiž i rychlá a levná. Kurzy jsou součástí programu komplexní asistované změny životního stylu, který má za cíl vrátit nás k vyrovnanému, opravdovému a zodpovědnému životu. Čtyřměsíční program je ideální pro ty, které trápí civilizační nemoci, nebo je láká detoxikace. Obsahuje přednášky, workshopy, víkendový kurz vaření, individuální diagnostiku, konzultace a jídelníček s recepty na 14 dnů.

V jídelnách a obchůdcích Oáza zdraví můžete platit i s vaší elektronickou kartou eStravenka.

Zajímá vás, jak přistupujeme k ochraně životního prostředí u nás v Up Česká republika? Přečtěte si o našich snahách na webu na stránce Ekologie.

Autor

Innovation Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…