Navštivte statek Květná zahrada

Předpokládaná doba čtení: 3 minuty

Nezisková organizace Květná zahrada pomáhá lidem v nouzi a zároveň nabízí i spoustu dalších zajímavých služeb. Najdete zde třeba farmu, výrobu domácích sýrů a moštů nebo romantické ubytování uprostřed lesů.

navštivte statek Květná zahrada

Organizace z východočeské Poličky s poetickým názvem Květná zahrada byla založena v roce 2005 s cílem pomáhat. Podpořit chtěla ohrožené a rizikové děti a mladé lidi, kteří po dosažení plnoletosti opouštějí zařízení ústavní nebo ochranné výchovy, výkon trestu, ochrannou léčbu nebo se nachází v obtížné životní situaci. Organizace se postupně stále rozrůstá a rozšiřuje o další a další služby.

Čemu všemu se v Květné zahradě věnují?

  • Hlavní náplní je poskytování sociální služby „Dům na půl cesty Květná“, která pomáhá mladým  lidem postavit se na vlastní nohy.
  • Realizují také sociální podnikání. Pracují s řadou cílových skupin a aktivit mají opravdu hodně. Provozují farmu s hospodářskými zvířaty, moštárnu, vyrábí sušené ovoce a povidla, výborné sýry, vaří obědy pro vlastní i cizí strávníky a provozují obchůdek se smíšeným zbožím. A také na zrekonstruovaném statku poskytují ubytování.
  • Další sféra působení je oblast výchovy a vzdělávání. Realizují se učitelské a rodičovské podpůrné skupiny, přednášky a osvěta.
  • Důležitá je i podpora spolupráce mezi neziskovými organizacemi a vytváření vazeb se samosprávou, podnikatelským sektorem a širokou veřejností.

Jak zde vypadá udržitelnost

V Květné zahradě pečují o životní prostředí a šetrně přistupují i k výrobě i spotřebě. Podnikání  má velký sociální rozměr, pomáhá zaměstnávat sociálně znevýhodněné, vyloučené, dlouhodobě nezaměstnané, osoby se základním vzděláním, zdravotním handicapem a mladé lidi po opuštění ústavní nebo ochranné výchovy.

Přísně také dodržují principy sociálního podnikání, jako je např. společenská a sociální prospěšnost (to je právě ona integrace a zaměstnávání ohrožených skupin), lokální působení, ekonomická prospěšnost (kdy alespoň 51 % zisku jde zpětně na rozvoj podniku) a citlivost k životnímu prostředí.

Navštivte Květnou zahradu i vy

Dopřejte si zasloužený odpočinek a pár relaxačních dní na statku. Ubytování je situováno mezi lesy, ráno dostanete poctivou domácí snídani, můžete se podívat na chov místních zvířat a výrobu domácího sýra. Všechny produkty z farmy si pak můžete i odvést domů. Bude to skvělý zážitek nejen pro rodiny s dětmi. A nákup lokálních a udržitelných dobrot můžete vyřešit našimi stravenkami.

Zajímá vás, jak přistupujeme k ochraně životního prostředí u nás v Up Česká republika? Přečtěte si o našich snahách na webu na stránce Ekologie.

Autor

Innovation Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…