Nevíte co k obědu v Brně? Navštivte vege bistro Spirála

Předpokládaná doba čtení: 3 minuty

Známé brněnské bistro Spirála je místo, kde vaří v bio kvalitě, zdravě, vegetariánsky i vegansky. Pochutnáte si zde na obědovém menu, pizze či vyhlášených dezertech. A můžete zde platit stravenkami Up!

vegetariánské bistro Spirála

Až budete někdy v Brně váhat, kam zajít na dobrý a zdravý oběd nebo svačinku, zastavte se do Bio Bistro Spirála na Malátově ulici. Bistro je příjemnou oázou uprostřed městského shonu, kde můžete vydechnout. Nabízí vegetariánské i veganské dobroty, vše v bio kvalitě a bez použití vajec. Vaří zde eticky, lokálně, udržitelně a zdravě. A vážně dobře! Pro majitele bistra Jana Rajského je zdravá výživa koníčkem už mnoho let a při nákupu surovin cíleně podporuje české zemědělce a dodavatele.

V čem jsou ty biopotraviny mimořádné?

V minulosti byly čistě přírodní biopotraviny samozřejmostí, dnes tomu bohužel už tak není. Potraviny a suroviny označené bio pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a pěstují se bez chemických přísad a umělých hnojiv. Nenajdete zde cokoli ošetřené pesticidy, herbicidy a „vylepšené“ nejrůznějšími éčky. V případě živočišných potravin je dbáno na kvalitu života zvířat. Normy pro bio certifikaci jsou velmi přísné.

Bio potraviny mají také skvělou a autentickou přírodní chuť, protože neobsahují dochucovadla ani různé zvýrazňovače chuti. Nezanášejí tak tělo nechtěnými a nezdravými umělými látkami.

Na čem si ve Spirále pochutnáte

Můžete si dát klasické polední meníčko, které se skládá z polévky a hlavního jídla (výběr většinou ze čtyř variant). Mají zde i nejrůznější saláty, zeleninová jídla, pizzu se sýrem, plněné bagety a nezbytné dezerty a zdravé sladkosti.

K tradičně oblíbeným „klasikám“ ve Spirále patří ovesné sušenky s medem, místní zákusky, bramborové placky s mákem a povidly (po brněnsku „s povidlím“) nebo jablečné rohlíčky v mrkvovém těstě.

Tělo i mysl osvěžíte freshem, což je čerstvě lisovaná zeleninová nebo ovocná šťáva např. z mrkve, zázvoru a červené řepy. Pochutnáte si na kávě, čaji, minerálce, vínu nebo moštu z Hostětína (vše je samozřejmě bio).

Plaťte ve Spirále stravenkami

Podpořte skvělé bistro, kterému záleží na vašem zdraví, přirozenosti a lokálnosti. Platit zde můžete nejoblíbenějším českým benefitem – klasickými papírovými stravenkami.

Zajímá vás, jak přistupujeme k ochraně životního prostředí u nás v Up Česká republika? Přečtěte si o našich snahách na webu na stránce Ekologie.

Autor

Innovation Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…