Navštivte bistro Bazalka v Hradci Králové

Předpokládaná doba čtení: 3 minuty

Pokud máte rádi přírodu a zdravý životní styl, určitě vás zaujmou obchůdky a bistro Bazalka
z Hradce Králové. Můžete si zde pochutnat na zdravém občerstvení, nakoupit novinky na trhu
a platit můžete vaší elektronickou eStravenkou.

bistro Bazalka v Hradci Králové

Zdravá výživa Bazalka sídlí v Hradci Králové, kde je známá a oblíbená. Na ulici Rokitanského mají pultový  bioobchod a bistro, v ulici K. H. Máchy samoobslužnou restauraci a na Gočárově třídě samoobslužnou prodejnu. Nabízí velký výběr pro všechny milovníky zdravého životního stylu, zdravé stravy a všeho bio, eko, vegan, vegetarian, raw nebo glutenfree.

Co vše v Bazalce pořídíte?

Obchůdky nabízí čerstvé pečivo z vlastní pekárny, kváskový chleba, mléčné výrobky, maso z ekologického zemědělství a sezónní bio zeleninu a ovoce. Najdete zde také výběr ekologické drogerie a přírodní kosmetiky, zajímavé knížky o zdravém životním stylu a dobroty nejen pro děti.

V bistru si pochutnáte třeba na skvělém vegetariánském hotdogu (doplněném kimchi nebo vitamínovým salátem), skvělé kávě nebo oblíbeném dýňovém či kurkumovém latte.

V samoobslužné restauraci si můžete dát polední meníčko – polévku a hlavní jídlo (výběr z několika variant), nabízí také různé saláty, sendviče, koláče a raw či bezlepkové dezerty. Oblíbené jsou bezlepkové věnečky bez mléka nebo dezerty do skleničky. Když bude hezké počasí, můžete posedět i na kouzelné zahrádce pod kaštanem. Všechna jídla si můžete samozřejmě odnést i s sebou.

Novinky, které v Bazalce „frčí“

Protože majitele Bazalky jejich práce opravdu baví, nabízí pravidelně i novinky na trhu a lokální zajímavosti. Oblíbené jsou třeba microgreens (mikrobylinky a rostlinné výhonky) – křupavý, šťavnatý a výživný doplněk vašeho jídelníčku. Tyto rostlinky oživí i vaši domácnost, péče o ně je přitom jednoduchá. Stačí jim jen voda a pokojová teplota. Jsou navíc pěstovány přímo v Hradci Králové, na bio substrátu a bez chemie.

Novinkou je také veganská, chuťově vyladěná alternativa uzenin Vegetus. Značku založil manželský pár z ukrajinského Charkova. Výroba se kvůli současné situaci přestěhovala do oblasti Jeseníků a nabízí skvělé párky, buřty, seitanovou šunku, klobásy a salám.

A protože v Bazalce milují sezónnost, najdete zde na podzim např. bioburčák Solaris z Vinných sklepů Kutná Hora.

Zaplaťte v Bazalce eStravenkou

Tak na čem si pochutnáte vy? Navštivte některou z provozoven Bazalky nebo nakupte pohodlně na e-shopu. A nezapomeňte v Bazalce zaplatit s vaší oblíbenou elektronickou kartou eStravenka.

Zajímá vás, jak přistupujeme k ochraně životního prostředí u nás v Up Česká republika? Přečtěte si o našich snahách na webu na stránce Ekologie.

Autor

Innovation Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…