Na farmářský trh bez ohledu na počasí

Předpokládaná doba čtení: 3 minuty

Trhy, kde nakoupíte čerstvé, zdravé a lokální produkty, jsou čím dál oblíbenější. Takovým trhem je i farmářský obchod U Lidušky, který najdete v Plzni. Výhodou je, že do něj můžete zajít v jakémkoli počasí. Platit můžete eStravenkou.

farmářský obchod s eStravenka

Anonymní a vysoce zprocesované jídlo převážené přes půl planety už dnes nikoho nenadchne. A i přes to je dnes složité zdroj kvalitních potravin najít. Lidé se čím dál častěji vrací na farmářské trhy, kde nakoupí čestvé potraviny přímo od místních výrobců a farmářů. A také biovýrobky, biobedýnky a nejrůznější zdravé a poctivé lahůdky, ze kterých je nadšená celá rodina. My pro vás máme skvělý tip, kde velký výběr právě takovýchto potravin najdete.

Na farmářský trh můžete i do obchodu

Farmářské obchody U Lidušky fungují na principu farmářských trhů. Vše je jen ve variantě kamenného obchodu, kde můžete nakupovat za každého počasí. Farmářské obchody U Lidušky najdete na šesti místech v Plzni – na ulici Otýlie Beníškové, na Slovanské ulici, na Doubravce, na Borech a na Lochotíně, kde je navíc i bistro a cukrárna. Na Roudné (ulice O. Beníškové) si můžete zajít i na výborný oběd z farmářských surovin. U Lidušky také pohodlně nakoupíte online na e-shopu, nákup vám dokonce dovezou až domů.

Vedou tu skutečné potraviny z lokálních zdrojů

V obchodě najdete spoustu čerstvých a lokálních potravin – ovoce, zeleninu, pečivo, mléčné výrobky, maso, uzeniny, ryby, vejce, mošty, víno a mnoho dalšího. Na výběr je i spousta bezlepkových potravin a různé druhy mas přímo z farem. Třeba hovězí z farmy Hyršov, kuřecí z Loužné, krůtí a kachní z farmy Druhaz, králičí z farmy rodiny Němcovy a ryby od společnosti Blanenská ryba.

U Lidušky podporují zdravé potraviny, rodinné farmáře a lokální zdroje, navíc neustále obnovují a rozšiřují sortiment. Coby žhavou novinku můžete na vybraných prodejnách ochutnat třeba „Lídaburgery“ z vyzrálého hovězího z farmy Hyršov.

Zaplaťte s kartou eStravenka

Využít můžete i službu „nákup do tašky“, což vám ušetří čas. Stačí vyplnit objednávkový lístek a pracovníci vám nákup rádi připraví do tašky předem. Můžete si nechat připravit i obložené tácy a mísy pro vaši oslavu nebo jinou událost. Podpořte udržitelnou myšlenku, kvalitu a lokální farmáře a vyzkoušejte zdravé dobroty v obchodech U Lidušky. Platit zde můžete i vaší elektronickou kartou eStravenka.

Zajímá vás, jak přistupujeme k ochraně životního prostředí u nás v Up Česká republika? Přečtěte si o našich snahách na webu na stránce Ekologie.

Autor

Innovation Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…