Kvalitně a zdravě v bioVegetce s eStravenkou

Předpokládaná doba čtení: 3 minuty

Zdravé jídlo je pro náš život klíčové. A protože dobrých příkladů není nikdy dost, nechte se inspirovat v bioVegetce, jídelně a prodejně, kterou najdete v Mariánských lázních. A platit zde můžete eStravenkou!

zdravé jídlo v bioVegetka s eStravenkou

Máte rádi zdravé stravování? Pokud ano, prospíváte tím tělu i duchu. Racionální stravování pomůže zlepšit váš zdravotní stav, snížit riziko civilizačních chorob, dodá více energie a zlepší náladu. A v každém případě se budete cítit lépe, protože se nebudete zatěžovat zbytečnou chemií, konzervanty a dochucovadly.

BioVegetka z Mariánských lázní

Dnes vám chceme představit jídelnu a restauraci, která na konceptu zdravého stravování stojí. Je to bioVegetka, oblíbená jídelna a prodejna se zdravými dobrotami z Mariánských lázní. Fandí regionálním dodavatelům a biopotravinám, zdraví, vegetariánství a ochraně životního prostředí. Jídla, která zde připravují, jsou v nejvyšší možné míře z biopotravin a čerstvé zeleniny a ovoce. A inspiruje se pravidly racionální výživy, makrobiotiky, vegetariánství, veganství, sezónním stravováním a fantazií. 

Na co dobrého do bioVegetky zajít?

Pochutnáte si zde na dobrých snídaních i svačinkách a každý všední den také na obědě složeném z polévky a hlavního jídla. Oblíbené jsou i saláty na různé způsoby, dochucené sojanézou, tofunézou, za studena lisovanými oleji nebo naklíčenými luštěninami.

Velkou a oblíbenou místní specialitou jsou slané i sladké koláče, které v bioVegetce pečou čerstvé každý den. Připravují je z celozrnné mouky různých druhů (špaldové, ovesné, žitné, pohankové nebo rýžové), některé kousky jsou i zcela bez přidaného cukru, ale přesto krásně a přirozeně sladké. Pořídíte zde i bezlepkový chléb, celozrnnou pizzu, rohlíčky nebo pirohy s různými náplněmi.

V sortimentu mají i různé biomošty, bio ovoce a zeleninu od regionálních pěstitelů a tři druhy kváskových chlebů, včetně vítěze soutěže Regionální potravina Karlovarského kraje, celozrnného žitného chleba z Žandovské pekárny. Najdete zde i přírodní kosmetiku, čaje, kávu, mléčné výrobky z farmy a další zdravé dobroty.

Zaplaťte svou kartou eStravenka

Určitě jídelnu a obchůdek bioVegetka navštivte. Pokud nejste ve zdravém stravování „kovaní“, zajděte si sem třeba i na kurz zdravého vaření nebo zajímavou přednášku. A určitě ochutnejte místní lahůdky. Platit můžete s vaší oblíbenou elektronickou kartou eStravenka.

Zajímá vás, jak přistupujeme k ochraně životního prostředí u nás v Up Česká republika? Přečtěte si o našich snahách na webu na stránce Ekologie.

Autor

Innovation Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…