Do Vegalité na veganskou svíčkovou i na koncert

Předpokládaná doba čtení: 3 minuty

Multifunkční brněnský prostor Vegalité  je známou veganskou a vegetariánskou restaurací a hudebním klubem v jednom. Myslí zde na ekologii a podporují lokální dodavatele. A platit zde lze i kartou eStravenka!

Ochutnejte Vegalité s kartou eStravenka

Vegalité je známý brněnský multifunkční prostor, kde najdete na jednom místě veganskou a vegetariánskou restauraci i hudební klub. Název Vegalité je inspirován francouzským slovem „égalité“, které znamená rovnost, vyrovnanost. A písmeno V na začátku už jen podtrhuje veganské a vegetariánské zaměření restaurace. Ta funguje už od roku 2009 a byla už několikrát oceněna pro svou kvalitu a koncepci.

Zastavte se na veganský oběd s eko přesahem

Ve Vegalité vaří vegansky, vegetariánsky a často i bezlepkově. Klíčové jsou zde kvalitní a čerstvé suroviny, ale také to, aby byla jídla výživově hodnotná a smysluplně zkombinovaná. To je totiž u veganské a vegetariánské stravy velmi důležité. Rádi zde podporují lokální pěstitele a biofarmy a pamatují i na to, aby byla jejich vlivem lidská i uhlíková stopa na naší planetě co nejmenší.

Z jídelního lístku budete nadšeni, pokud máte rádi zdravější a bezmasé verze české klasiky. Najdete zde plněné knedlíky se zelím, svíčkovou, řízek, bramborák nebo guláš z robi masa. Pochutnáte si i na několika variantách burgerů, musace nebo zelenině z woku. Ve všední dny pravidelně vaří i polední menu. Co se týče nápojů, nenabízí ve Vegalité nadnárodní značky, ale opět podporují lokální výrobky. Dokonce si zde vaří i čtyři vlastní druhy piv! A k těm se perfektně hodí třeba místní hit – pěkně uleželý utopenec s pečivem.

Zajděte i na koncert

Pokud jste fanoušci hardcore a punku, zajděte do Vegalité i na koncert. V nočních hodinách se z restaurace totiž stává hudební klub, ve kterém pravidelně vystupují čeští i světoví interpreti z nezávislé scény. Bývají tu často také přednášky a promítání, prostě to tu žije.

Podpořte myšlenku veganství a zastavte se

Správně sestavená vegetariánská a veganská strava (vegetariáni nejí maso a výrobky z něj, vegani nekonzumují žádné živočišné produkty – tj. maso, mléčné výrobky, vejce, med) má mnoho zdravotních i ekologických benefitů. Obsahuje méně nasycených tuků a cholesterolu, konzumace masa a živočišných produktů má také souvislost s vyšším výskytem civilizačních chorob. Tyto stravovací směry mají také nižší ekologické i etické dopady na planetu.

Pokud je vám myšlenka vegetariánství a veganství sympatická, určitě zajděte na zdravý oběd do Vegalité. Platit zde můžete vaší oblíbenou elektronickou kartou eStravenka.

Zajímá vás, jak přistupujeme k ochraně životního prostředí u nás v Up Česká republika? Přečtěte si o našich snahách na webu na stránce Ekologie.

Autor

Innovation Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…