Belgie na talíři v centru Ostravy | eStravenky místo letenky

Belgická kuchyně, to nejsou jen vafle, hranolky, silné pivní speciály nebo čokoláda. Přesvědčíte se o tom v centru Ostravy, kde můžete narazit na nefalšovanou belgickou restauraci s kavárnou. Procházíme kolem a co to – slyšíme živou hudbu! Vcházíme dovnitř…a ejhle, oni tu právě mají večer se šampaňským a ,,mořem na talíři. Zůstáváme. O mnoho déle, než jsme plánovali.

Na kus řeči do srdce Ostravy

A také na snídani, oběd, jen tak na kávičku nebo na romantickou večeři. Vždy ve špičkové kvalitě a jedinečné atmosféře, o které si například v turisty obleženém, hicujícím Chorvatsku můžete nechat jen zdát.

Kavárna a restaurace Lapeco to vše zvládá s přehledem. Název podniku je zkratka slov „La Petite Conversation“, což bychom mohli volně přeložit jako „na kus řeči“.

Belgičan David, který tento podnik před lety v Ostravě rozjel, název zvolil i proto, aby hostům naznačil: Lapeco je místem setkávání. A je jen na vás, jak to pojmete – zda s přáteli, rodinou nebo s kolegy.

Malá ochutnávka belgického menu

Snídaně v Lapeco je dokonalý způsob, jak zahájit ostravský den. Třeba taková vejce v Lapeco připravují mistrně na všechny způsoby, na něž si vzpomenete: míchané, volské, do skla i zastřené. Naprosto famózní jsou i párky z raškovického řeznictví U Bobra. To vše s čerstvě upečeným chlebem Tartine, co víc si může zmlsaný gurmán přát.

Milovníci sladkých snídaní jistě vyzkoušejí tradiční vafle (belgický vynález a taky další národní jídlo), croissanty, domácí müsli nebo pain au chocolate.

Obědové menu vždy zahrnuje i vegetariánskou a veganskou variantu. Stavíte-lin se v Lapeco na večeři, kdy můžete ochutnat tradiční belgické jídlo: Masové koule s domácími, ručně krájenými, cibulovo-povidlovou omáčkou a dvakrát smaženými hranolkami. Ano, tak to v Belgii dělají běžně – hranolky jsou belgické národní jídlo, takže by o tom snad mohli něco vědět.

Belgická piva, víno… a „nebezpečná“ vitrínka

Čím to všechno zapít? Na výběr je pestrá nabídka vín, českých piv i belgických pivních speciálů (s nimi opatrně!), ciderů, káva z místní pražírny a další alko i nealko nápoje, které byste ve špičkovém podniku očekávali.

Přesto nečekejte přestřelené ceny, zato perfektní obsluhu a také vitrínku plnou neodolatelných dezertů. Pokud máte slabost pro sladké, malý tip: posaďte se tak, abyste na ni neviděli. Její přitažlivá síla je mocnější než nejpevnější předsevzetí (zažili jsme na vlastní kůži).

Stravenky nahradí letenku, pas i peněženku

Jako „stravenkoví dovolenkáři“ to od nás slýcháte pravidelně, ale opakování je matkou moudrosti: Před vaší případnou návštěvou Lapeco si pro jistotu zkontrolujte stav eStravenkového účtu. A pokud používáte stravenky papírové, šup s nimi do peněženky, tam je jim stejně nejlépe.

Díky nám je totiž přijímají i v ostravské „Belgii“. Příjemný výlet!

Ruben Vančo

Autor

Ruben Vančo Innovation Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…