Belgie na talíři v centru Ostravy | eStravenky místo letenky

Belgická kuchyně, to nejsou jen vafle, hranolky, silné pivní speciály nebo čokoláda. Přesvědčíte se o tom v centru Ostravy, kde můžete narazit na nefalšovanou belgickou restauraci s kavárnou. Procházíme kolem a co to – slyšíme živou hudbu! Vcházíme dovnitř…a ejhle, oni tu právě mají večer se šampaňským a ,,mořem na talíři. Zůstáváme. O mnoho déle, než jsme plánovali.

mailing predel 800x220 7

Na kus řeči do srdce Ostravy

A také na snídani, oběd, jen tak na kávičku nebo na romantickou večeři. Vždy ve špičkové kvalitě a jedinečné atmosféře, o které si například v turisty obleženém, hicujícím Chorvatsku můžete nechat jen zdát.

Kavárna a restaurace Lapeco to vše zvládá s přehledem. Název podniku je zkratka slov „La Petite Conversation“, což bychom mohli volně přeložit jako „na kus řeči“.

Belgičan David, který tento podnik před lety v Ostravě rozjel, název zvolil i proto, aby hostům naznačil: Lapeco je místem setkávání. A je jen na vás, jak to pojmete – zda s přáteli, rodinou nebo s kolegy.

Malá ochutnávka belgického menu

Snídaně v Lapeco je dokonalý způsob, jak zahájit ostravský den. Třeba taková vejce v Lapeco připravují mistrně na všechny způsoby, na něž si vzpomenete: míchané, volské, do skla i zastřené. Naprosto famózní jsou i párky z raškovického řeznictví U Bobra. To vše s čerstvě upečeným chlebem Tartine, co víc si může zmlsaný gurmán přát.

Milovníci sladkých snídaní jistě vyzkoušejí tradiční vafle (belgický vynález a taky další národní jídlo), croissanty, domácí müsli nebo pain au chocolate.

Obědové menu vždy zahrnuje i vegetariánskou a veganskou variantu. Stavíte-lin se v Lapeco na večeři, kdy můžete ochutnat tradiční belgické jídlo: Masové koule s domácími, ručně krájenými, cibulovo-povidlovou omáčkou a dvakrát smaženými hranolkami. Ano, tak to v Belgii dělají běžně – hranolky jsou belgické národní jídlo, takže by o tom snad mohli něco vědět.

Belgická piva, víno… a „nebezpečná“ vitrínka

Čím to všechno zapít? Na výběr je pestrá nabídka vín, českých piv i belgických pivních speciálů (s nimi opatrně!), ciderů, káva z místní pražírny a další alko i nealko nápoje, které byste ve špičkovém podniku očekávali.

Přesto nečekejte přestřelené ceny, zato perfektní obsluhu a také vitrínku plnou neodolatelných dezertů. Pokud máte slabost pro sladké, malý tip: posaďte se tak, abyste na ni neviděli. Její přitažlivá síla je mocnější než nejpevnější předsevzetí (zažili jsme na vlastní kůži).

Stravenky nahradí letenku, pas i peněženku

Jako „stravenkoví dovolenkáři“ to od nás slýcháte pravidelně, ale opakování je matkou moudrosti: Před vaší případnou návštěvou Lapeco si pro jistotu zkontrolujte stav eStravenkového účtu. A pokud používáte stravenky papírové, šup s nimi do peněženky, tam je jim stejně nejlépe.

Díky nám je totiž přijímají i v ostravské „Belgii“. Příjemný výlet!

Autor

Innovation Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…